Marzysz o tym, by Twoja kuchnia była pełna elegancji i szyku? W takim razie musisz urządzić ją w stylu francuskim. Zadanie to do prostych nie należy – musisz tak wybierać wszystkie nawet najmniejsze detale, by pasowały do ogółu. W tym przypadku szybko można przekroczyć granicę dobrego smaku. Dlatego, by być pewnym swoich wyborów warto zaznajomić się z poniższymi wskazówkami, które ułatwią Ci urządzenie kuchni w stylu francuskim.

Kolorystyka w stylu francuskim.

Zaczynamy od kolorystyki, która znacząco się wyróżnia. Dominować tutaj będzie bezsprzecznie klasyczna biel. Rzadko kiedy decydujemy się, by uzupełnić ją jakimkolwiek innym nawet delikatnym odcieniem. Stąd też kolory pastelowe raczej nie wchodzą w grę. Jeśli bardzo będzie nam zależało na tym, by nieco ożywić aranżację możemy zdecydować się na motywy florystyczne. O wyczucie smaku nie musimy się tutaj martwić – biel jest na tyle uniwersalna, że idealnie wkomponuje się w owy motyw.

Jak nauczyć się gotować?

Meble w stylu francuskim.

Najlepszym wyborem będą meble drewniane. Jednak to co zasługuje na więcej uwagi to pojawienie się wyspy kuchennej. Bez niej praktycznie nie ma mowy o stworzeniu kuchni w stylu francuskim. Stanowi ona główny punkt w tym pomieszczeniu. Poza tym ułatwi nam ona prace kuchenne i dodatkowo pomieści mały sprzęt AGD i inne przedmioty.

Oświetlenie w stylu francuskim.

Pełni ono ważną rolę, gdyż nadaje całego smaczku. Po kilku wizytach gości zaważysz, że to właśnie oświetlenie zrobi na nich największe wrażenie. Ale jakie dokładnie powinniśmy je wybrać do kuchni? Najlepszym rozwiązaniem będzie kryształowy żyrandol. To niezwykle gustowny dodatek, który dopełni całą aranżację. Poza tym zawsze będzie pasował do bieli, która w tym przypadku mocno dominuje.

Dodatki w stylu francuskim.

Doskonale wiemy, że szczegóły, a w tym przypadku dodatki mogą znacząco zmienić ostateczny efekt. Kuchnia w stylu francuskim powinna być subtelna, ale to nie oznacza, że mamy zrezygnować z ciekawych ozdób. Wręcz przeciwnie. Śmiało możemy sięgnąć po koronkowe tekstylia. Na blacie kuchennym powinny pojawić się ceramiczne pojemniki wypełnione kawą i herbatą. Mile widziane będą także świeże przyprawy czy lawenda w wiklinowym koszyczku.

PODSUMOWANIE

W większości przypadków zupełnie nie zważamy uwagi na to w jakim stylu chcemy urządzić kuchnię. Być może warto to zmienić? Odpowiednia aranżacja sprawi, że jeszcze chętniej będziemy tam spędzali swój wolny czas przygotowując posiłki. Kuchnia w stylu francuskim to nietuzinkowe rozwiązanie. Jak już zostało wspomniane cechuje się ona elegancją i blaskiem. Jeśli chcemy poczuć smak luksusu w domowych warunkach warto zapamiętać powyższe wskazówki, by z gracją urządzić to pomieszczenie.